umývanie okien

Naša medzinárodná firma A SERVIS LIPKA, s.r.o. sa dlhodobo špecializuje na kompletné umývanie, čistenie a leštenie výkladov, vrátane ich impregnácie. Kladieme dôraz na precízne vykonané upratovacie práce a maximálnu spokojnosť klientov. Používame modernú techniku a účinné, a zároveň šetrné čistiace značkové prostriedky. Zamestnávame spoľahlivých zamestnancov, ktorí sú riadne preškolení a svoju prácu odvádzajú s najlepšími výsledkami. Dôkazom toho sú naši stáli zákazníci.

Umývanie a leštenie výkladov

A SERVIS LIPKA, s.r.o. sa ako jedna z mála kvalitných upratovacích spoločností zaoberá širokou škálou služieb v oblasti upratovania. Špecializujeme sa na umývanie okien, výkladov, zimných záhrad, presklených lodžií, strešných okien, presklené obaly budov a všetky sklenené výplne. Výklady čistíme väčšinou v obchodných jednotkách nákupných centier alebo v drobných obchodoch na námestiach miest. Túto službu vykonávame jednorazovými akciami alebo v servisných cykloch 1x za 14 alebo za 30 dní. Ďalej je možné umývanie výkladov vykonávať aj v servise 1x 90 dní a 1 x 120 dní alebo nepravidelne v časoch, ktoré si zvolí sám zákazník. Aby sa nenarušoval chod prevádzkarne, umývame výklady buď pred alebo po otváracej dobe. Náš servisný systém je nastavený automaticky a naši zamestnanci chodia čistiť a umývať výklady pravidelne. Po kontrole je potvrdený výkaz o vykonanej práci, na základe ktorého sa fakturuje kvartálne. Je možné samozrejme platiť aj v hotovosti na PPD. Pre kvalitné umývanie výkladov používame tzv. trik suchého leštenia.

umývanie okien

Na umývanie výkladov sa nepoužívajú žiadne leštiace prípravky, ktoré zaručujú skleneným plochám dokonalý lesk. Ak by sme použili na umývanie výkladov leštidlá, za nejaký čas by boli vidieť na vyčistenej sklenenej ploche kruhy a ťahy po leštení. Výklady čistíme mopom na okná a následne ich zotrieme stierkou s kvalitnou gumou. Akonáhle je presklená plocha kvalitne vyčistená, necháme ju preschnúť a potom doleštíme suchou bavlnenou plienkou. Tento jednoduchý postup bez rôznych leštidiel zaručí, že výklady vyzerajú dlhú dobu čisto. Čistenie a umývanie výkladov vykonávame vo všetkých obchodných centrách v Slovenskej republike. Výklady umývame pre rad významných zákazníkov a našou kvalitnou činnosťou sme získali umývanie okien a výkladov, údržbu a servis pri čistení a umývaní okien a výkladov vo všetkých ich pobočkách a prevádzkach. Umývanie výkladov v prevádzkach mimo obchodných centier vykonávame zvyčajne v otváracej dobe podľa dohody. Umývanie výkladov v prevádzkach v obchodných centrách zabezpečujeme mimo pracovnej doby podľa dohody, pred alebo po zatváracej dobe.

Umývanie a čistenie výkladov vo výškach

Umývanie výkladov vo výškach je služba, ktorú využíva čoraz viac klientov. Sme schopní umyť akokoľvek veľkú presklenú plochu a to aj v ťažko dostupných miestach a to pomocou vysokozdvižnej techniky, lešenia alebo certifikovaných horolezcov odborne zaškolených podľa Zákona č. 124/2006 Z.z. o bezpečnosti a ochrane zdravia pri práci, v znení neskorších prepisov a Vyhlášky MPSVaR SR č. 147/2013 Z.z. o prácach vo výškach a nad voľnou hĺbkou.

umývanie okien

Na ťažko dostupné výklady a trámy vo výške odporúčame naniesť hydrofóbnu nanoimpregnáciu, ktorú aplikujeme pomocou technológie GlasProtect. Nanoimpregnácia je dvojfázová na liehovej báze, takzvaná nešpinivá úprava. Našim zákazníkom najčastejšie odporúčame umývanie a čistenie výkladov vo výškach z hydraulického ramena alebo montážnej plošiny. Pomocou hydraulickej plošiny alebo ramena máme lepší prístup k čistenej výlohe alebo presklenej ploche a náš zamestnanec je schopný výklady alebo presklené plochy lepšie a kvalitnejšie umyť a očistiť. Vykonávanie umývania výkladov pomocou horolezeckej techniky volíme v krajnom prípade, ak nie je možnosť zabezpečiť vyčistenie a umývanie výkladov z hydraulického ramena alebo z vysokozdvižnej plošiny.

Odstránenie polepov zo sklenených povrchov

Sme schopní poskytnúť odstránenie polepov zo sklenených povrchov veľmi kvalitne hlavne preto, že naši zamestnanci sú odborne preškolení a ďalej sú na túto prácu dobre a profesionálne vybavení náradím značky Unger. Na začiatku pri umývaní výkladov, vždy bez poškodenia skiel a rámov, odstránime všetky tvrdé nečistoty, odstránime a strhneme ochranné fólie a polepy. Po maliaroch a remeselníkoch vždy zoškriabeme z výkladov kvapky farieb, zvyšky silikónov, cementových a vápenatých závojov tak, že nikdy nedôjde k poškodeniu povrchov skiel. V dnešnej dobe majú súčasne montované výklady a sklá na sebe jemne pokovanú vrstvu, ktorá sa neodborným zásahom ľahko poškodí. Potom máte možnosť vidieť v niektorých obchodných centrách predajne, pri ktorých, keď pristúpite bližšie k výkladu, ako aj z uhla vidíte silné ryhy a škrabance, ktoré boli na niektorých prevádzkach doslova vyryté nevhodnými nástrojmi ako je špachtľa, nože, nožnice, oceľové a kovové škrabky atď.

umývanie okien

Musíme konštatovať, že škody sú nezvratné a neodstrániteľné, a tieto ryhy už nemožno odstrániť ani nijako rozleštiť. Vzhľadom k dôslednému školeniu vykonávajú naši zamestnanci vždy odstránenie tvrdých nečistôt, kvapiek farieb, zvyškov silikónov, cementových a vápenatých bodiek pri umývaní a čistení výkladov po maľovaní a stavbe vždy korundovými žiletkami, ktoré majú šírku najmenej 10 cm. Môžeme zaručiť, že ak takto nedôjde k poškodeniu umývaných a očistených okien a výkladov. Odstraňujeme a strhávame polepy, reklamy, jednorazové polepy podujatí, reklamné bannery, stavebné polepy, polepy pylónov, fólie vo výškach…

Impregnácia výkladov

Chcete mať dokonalo čisté výklady s dlhotrvajúcim účinkom a máte sklenené plochy, a logá na zle prístupných miestach? My máme pre Vás jednoduché riešenie, ako udržať Vaše výklady a logá dlhú dobu čisté. Firma A SERVIS LIPKA, s.r.o. sa špecializuje na kompletné umývanie, čistenie, leštenie sklenených plôch vrátane ich impregnácie. Zamestnanci našej upratovacej firmy sú preškolení profesionáli, ktorí vedia, ako správne, systematicky a kvalitne ošetriť povrchy. Umývanie výkladov a nanášanie hydrofóbnej impregnácie vykonávame vo výškach z vysokozdvižnej plošiny, z lešenia a horolezeckou technikou sa dostaneme aj na neštandardne prístupné miesta. Našu hydrofóbnu nanotechnologickú impregnáciu na sklá aplikujeme pomocou technológie GlasProtect – GSP. Zásadnou mierou znižuje náklady na údržbu skiel, predlžuje jej životnosť a vylepšuje optický vzhľad. Je určená predovšetkým na strešné okná, sklenené fasády, solárne panely, skleníky, presklené výklady, na hladké sklá a s jemným ornamentom na menšie plochy skiel. Zabraňuje uchyteniu plesní, vodného kameňa a vzniku škvŕn od hrdze, chemikálií – solí, kyselín aj zásad do hodnoty pH13. Chráni tiež sklo pred nepriaznivým vplyvom UV žiarenia.

umývanie okien

Táto Nano vrstva je odolná voči teplotám do cca 450°C. Spojením nano častíc s podkladom je vytvorený absolútne spoľahlivý ochranný mechanizmus pre povrch. Nano formátovaný povrch zostáva však paropriepustný. To nám umožňuje vytvoriť vďaka nanotechnológii hydrofóbnu, olejofóbnu a acidofóbnu úpravu povrchu. U impregnácie GSP garantujeme záruku 2 roky. Životnosť je podmienená klimatickými podmienkami, predpokladaná životnosť podľa klimatickej námahy je spravidla dlhšia, 4-5 rokov. Táto technológia je dvojfázová hydrofóbna nanotechnologická impregnácia na liehovej báze. Má ochranný účinok proti vode a nečistote, založený na princípe lotosového efektu. Na vodovzdornej nanovrstve dochádza k zhlukovaniu vody a špiny do guľôčok a odvaľovanie z povrchu samospádom alebo prúdením vzduchu. GlasProtect spôsobuje hydrofobizáciu, olejofobizáciu a samočistiacu schopnosť ošetreného skla.