oprava-fasady

Naša medzinárodná spoločnosť A SERVIS LIPKA s.r.o. ako jediná firma v Českej republike, na Slovensku, v Rakúsku a v Nemecku, zaisťuje komplexný servis na odstránenie graffitov a kvalitnú antigraffitovú ochranu (AGO) vrátane servisu odstránenia graffitov s našim AGO. Ponúkame opravy fasád aj vo výškach. Náš realizovaný program “STOP GRAFFITI” zaisťuje zákazníkom úplne čisté a opravené budovy. Ak sa rozhodnete pre antigraffitovú ochranu na fasáde Vašej budovy, odporúčame najprv vykonať nutné opravy fasád a kompletne je vyčistiť. Porušené miesta, drobné praskliny zapravíme silikónovým tmelom, poškodené vrstvy náteru odstránime a odlúpnuté miesta alebo odlomené rohy zarovnáme špeciálnym tmelom na fasády. Môžeme naniesť náter fasádnou farbou v miestach, kde bola fasáda opravená. Používame kvalitné fasádne farby firmy Weber s 90% úspešnosťou zhody farebného odtieňa pôvodnej fasádnej farby. Váš dom získa nový vzhľad a bude chránený pred znečistením a grafffitov.

Natieranie fasád

Pri štruktúrovaných omietkach ak odstraňujeme graffity z neošetreného povrchu, je úspešnosť na 60-90%. Pri likvidácii graffitov na fasádach je potrebná počítať s tým, že sa odstráni spolu s graffiti i časť fasádnej farby. Fasádnu farbu je potrebné si nechať namiešať podľa zodpovedajúceho odtieňa a pretrieť opravovanú plochu. Zabezpečujeme 90% zhodu s pôvodným odtieňom fasády. K náterom fasády používame kvalitné farby Weber. Potom, čo odstránime graffity z neošetreného povrchu a vykonáme nový náter fasádnou farbou, odporúčame naniesť ochrannú vrstvu antigraffitového náteru alebo nástreku. Pri nátere je v cene zahrnuté aj čistenie fasády vysokotlakovou vodou (v rovnakej výmere ako náter, ak nie je iná dohoda). Naše služby opravy fasád, natieranie fasád a čistenie fasád, zabezpečujeme aj vo výškach pomocou vysokozdvižnej techniky, lešenia, rebríka, alebo certifikovaných horolezcov. Práce na fasádach pomocou horolezeckého vybavenia sú v porovnaní s použitím lešenia tiež rýchlejšie a v konečnej fáze aj cenovo dostupnejšie.

 

Opravy fasád 1

 

Čistenie fasád

Čistíme fasády rodinných domov, veľkých panelákových budov, komerčných stavieb, ďalej potom múrikov, stien a pod. Prach a rôzne nečistoty sa usadzujú na omietkach v mestách, blízko ulíc a fasádne farby potom pôsobia zastaralo. Fasádu na Vašej budove oživíme a okrem prachu ju zbavíme plesní, vtáčieho trusu, lišajníkov a rias. S našou technikou sme schopní vyčistiť aj pre iné firmy nedostupné miesta. Pomocou tlakového stroja a čistiacej aktívnej zložky Unisan, vyčistíme všetky existujúce prírodné machy, riasy, plesne a zároveň účinne vydezinfikujeme fasádu. Aby sa neopakoval výskyt plesní a nečistôt, odporúčame aplikovať ochranný náter – nástrek jednorazovú ochranou Bellinzoni, ktorá Vám vydrží 4-6 rokov. Tento náter má nielen funkciu difúzneho odporu, ale má aj funkciu antigraffitovej ochrany. Fasády ošetrené týmto náterom, idú ľahko vyčistiť ako od nečistôt, tak aj od graffitov. Ak na Vašom objekte máte často problémy so znečistením graffitov alebo inými druhmi znečistenia, pozrite sa aj do sekcie antigraffitov, nájdete tam viac o ochrane fasád a prevenciu pred graffitmi. Po vykonaní týchto opráv a pred prípadným natretím fasádnou farbou je vhodné ešte celú plochu riadne napenetrovať, čo slúži na spojenie a spevnenie predchádzajúcich vrstiev náteru a celkovej fixáciu povrchu. Ak ste sa rozhodli opravené miesta pred natretím ochranným náterom pretrieť len lokálne, penetrácia nie je nutná.

výšky 1

 

Ak na fasádach a štruktúrovaných omietkach odstraňujeme graffiti z neošetreného povrchu, je úspešnosť odstránenia 60-90%. Pri likvidácii graffitov na fasádach je potrebné počítať s tým, že sa odstráni spolu s graffitmi aj časť fasádnej farby. Fasádnu farbu je potrebné si nechať namiešať podľa zodpovedajúceho odtieňa a pretrieť opravovanú plochu. Potom, čo odstránime graffiti z neošetreného povrchu tak odporúčame naniesť ochrannú vrstvu antigraffitového náteru alebo nástreku. Pri vonkajšej teplote pod 10°C nemožno odstraňovanie graffitov technologicky vykonať a zákazky odovzdať v uvedenom termíne dokončené. Podľa našich skúseností vieme, že ani graffiti pri týchto teplotách nepribúdajú.

A SERVIS LIPKA s.r.o. ponúka ďalšie služby:

Naša spoločnosť svojim zákazníkom ponúka aj rad upratovacích služieb ako je denné a pravidelné upratovanie domácností, kancelárií, rezidencií či firiem, upratovanie po stavebných činnostiach, strojové čistenie a voskovanie podláh. Špecializujeme sa na strojové čistenie a tepovanie kobercov, ručné čistenie čalúneného nábytku, vykonávame tiež umývanie, čistenie, leštenie okien, ďalej na okná nanášame nanoimpregnáciu tzv. nešpinavú úpravu, ktorá je obzvlášť vhodná pre okná so zlou dostupnosťou, čistíme a umývame okná a sklenené výplne vo výškach. Po dohode čistíme rolety, lamely a markízy. Odstraňujeme nedovolené polepy z presklenných plôch. Špecializujeme sa aj na čistenie fasád od plesní, machov, sporov zo zateplených domov, a to veľmi progresívnou technológiou LSG, tzv. náterom LSG dosiahneme to, že zamedzíme tvoriacej sa vlhkosti, ktorá spôsobuje rast a tvorbu zelených sanitier a zamedzíme a odstránime súčasné mikrobiálne napadnutia. Táto funkcia je založená na princípe zmeny iónovej rovnováhy v bunkovej stene mikroorganizmu. Zameriavame sa aj na pieskovanie, čo je abrazívna metóda čistenia, ktorá sa úspešne používa na čistenie fasád, tehlových stien, pomníkov, obkladov, dlažieb, schodov od náteru, zašlej špiny, machu, rias, grafity, odstraňovanie náterov a korózie zo železných a oceľových konštrukcií, olejových škvŕn a pod. Pre tieto všetky prípady je najvhodnejšie použiť špeciálne pieskovačku W 1-40 a obrazivo t.j. jemný piesok, granit, šupky z vlašských orechov. Kedy dopadom abrazíva na povrch dochádza k odstráneniu usadených nečistôt, omietok či starých náterov či graffitov. Metódu pieskovania možno použiť aj na čistenie fasád historických budov či pamiatok, ktorá je schválená Pamiatkovým úradom SR. Naše služby vykonávame po celej Českej republike, Slovensku, Rakúsku a Nemecku. Ak Vás zaujímajú ďalšie naše činnosti či potrebujete sa poradiť, pozrite si naše internetové stránky http://www.a-servislipka.sk/ alebo nás priamo kontaktujte.