Dnes to už vidím celkom inak, ale ešte pred dajakým polrokom som slová – rekonštrukcia domu – vnímala ako veľkú oceľovú guľu na nohe. Starý dom, ktorý ku nám spadol v rámci dedičstva, nás Trnava okna, výškové umývaniezamestnával niekoľko rokov. Popritom sme s manželom chodili ešte do práce, ja som zvládala domácnosť a viedla byt v meste. Proste žiadna idylka.

Manžel tomu neveľkému domu vo svojej rodnej dedine venoval hádam všetok voľný čas. Koniec-koncov, spoločne sme na jeho oltár obetovali aj predlhý zástup dovoleniek, krásnych letných dní a nespočet víkendov. Na druhej strane mala takáto „plazivá rekonštrukcia“ aj zopár zaujímavých výhod, ktoré človek oceňoval až postupne.

Prvou bolo vedomie, že nie sme nijako zvlášť dramaticky limitovaní časom. Dom sa síce mal stať našim novým, budúcim domovom, ale čas nad nami bičom neplieskal. Ďalším plusom bol vskutku povzbudivý fakt, že manžel mal a má v dedine možno niekoľko futbalových jedenástok kamarátov a priateľov všetkého druhu.

 

Takmer nikdy preto u nás nebýval problém…ako na umývanie okien

okná umývanieTakmer nikdy preto u nás nebýval problém s akútnou výpomocou, šikovnými brigádnikmi alebo remeselníkmi. No a ešte do tretice. Manželova rodná dedina bola naisto stvorená ako prototyp raja na zemi. Primerane ďaleko od civilizácie, za chrbtom samé nádherné kopce a pod nohami iba sýta zeleň a poľné kvety, všade kam sa človek pozrel.

Takže sme z toho veľkého a výdatného krajca – menom rekonštrukcia domu – odhrýzali čoraz väčšie sústa, až sa jedného pekného dňa všetka naša naplánovaná robota naplnila a my sme si začali konečne vychutnávať pocit, že o pár mesiacov sa do domu natrvalo nasťahujeme.

Manžel chcel cez víkend s kamarátmi dokončiť natieranie strechy a odkvapových rúr, ale ja som vtedy prísť nemohla, takže odišiel sám. O týždeň sme ale vyrazil opäť v tradičnom zložení, lebo nás čakali príjemnejšie veci, a to priateľské posedenie spojené s krstom nového domu. Chcela som si vopred všetko nachystať a aj trochu upratať, nech sa v prípade zlého počasia, cítime vovnútri príjemne.

Dala som sa teda do umývania okien. Išlo mi to celkom šikovne, keďže pocit nového bývania človeka nabíjal novou energiou. Postupne som však na skle objavovala menšie i väčšie fŕkance zaschnutej farby, ktoré sa skla držali ako kliešť. Okná som nechcela poškriabať alebo rozbiť, takže po dajakom čase bolo treba kapitulovať.  

Manžel moje snaženie pozoroval z dvora a s trochu zvýšeným hlasom „poďakoval“ svojim futbalovým kamarátom, ktorí pri natieraní zrejme veľa opatrnosti nevynaložili. Napriek jeho mužským radám, použitej tenkej špachtli a kadejakej nevábnej chémii, fľaky svoje miesta uhájili. Prišiel tak čas na plán B, teda odbornú pomoc.  profi čistenie okien

Trnava okna, výškové umývanie

Pri večernom čaji sme na webe spustili pátranie…

Pri večernom čaji sme na webe spustili pátranie po dajakej preverenej a kvalitnej upratovacej firme. V prvom rade sme si všímali najmä reakcie klientov, recenzie a odporúčania, lebo jedine tak sa dala odlíšiť kvalita od silných rečí a sľubov. Napokon nás zaujala spoločnosť A SERVIS LIPKA, s. r. o., práce vo výškach, čistenie fasád a umývanie okien Trnava.

Hneď ráno som do firmy zavolala a popísala im problém s farbou na oknách. Príjemná slečna prisľúbila všetku pomoc, poskytla kalkuláciu a ponúkla termín, kedy by sa u nás objavili. Nebudem vôbec zastierať, že ma chovanie a prístup firmy milo prekvapili a potešili.

Je smutné, že s takýmto chovaním sa u nás ešte stále stretávame zriedka, a pritom je to úplne prosté. Preto bolo v istom smere potešením, súhlasiť s danými podmienkami a o dva dni nato napevno počítať s pracovnou návštevou zamestnancov A SERVIS LIPKA u nás doma.

Manžel sa výsledku môjho telefonátu taktiež potešil. Zároveň sám sebe sľúbil, že sa bude snažiť od tých profíkov, čo-to odkukať, nech vie čo na také znečistené okná platí. A žartom dodal, že okná umývaniepríslušnú sumu za vyčistenie zaprskaných okien si od svojich nepozorných kamarátov-natieračov vyberie niekedy v naturáliách – najlepšie bude pri pive. ako na čistenie okien

Treba uznať, že pracovníci A SERVIS boli presní ako hodinky. Krátko si zafŕkané okná poprezerali, nachystali si všetko potrebné a potom sa pustili bez dlhých rečí do roboty. Manžel samozrejme nejaký čas postával kúsok od nich, sem-tam trošku kibicoval a občas sa znalecky vypytoval.

Myslím, že bol s ľuďmi aj ich prácou spokojný, keďže jeden z mužov mu dokonca princíp čistenia aj stručne vysvetlil. Používajú zásadne špeciálnu širokú žiletku, ktorou fľak za fľakom opatrne odstránia. Následne okná poriadne poumývajú a vyleštia na sucho, len s použitím čistej bavlnenej tkaniny.

 

No hej, to boli slová…

No hej, to boli slová, ale prax vyzerala celkom inak. Pracovníci A SERVIS boli totiž nadmieru skúsení, vyškolení a dokonale zohratí, takže sa na ne bola radosť pozerať. So svojou žiletkou pracovali opatrne, ale s veľkou istotou, pričom sklá ostávali nepoškriabané a nepoškodené. Sklenou plochou postupovali systematicky a rozvážne, takže po dajakom čase už okná umývali saponátovým roztokom.

Leštenie skiel na oknách ma zaujalo, aj keď sa priznám, že to sama robím vlastne podobne. Pánom to ale išlo krásne od ruky a bolo vidno, že majú za sebou stovky a tisíce podobne vyleštených okenných tabúľ.

Jasné, leštiť sklá okien na sucho – a poväčšine ich v byte, či dome nemáme práve málo – býva podstatne pracnejšie, človek sa pritom viac zapotí, no výsledok je presvedčivejší. Chemický leštiaci prostriedok je dobrý výnalez, ktorý šetrí sily a čas, no ručne vyleštené a ošetrené okná vydržia čisté podstatne dlhšie.

ako na umývanie okien

Keď si tú precíznu a profesionálnu pomoc firmy Trnava okna, výškové umývanie, vraciam občas v hlave nasapäť, myslím, že tie fŕkance priniesli v konečnom dôsledku aj isté pozitívum. Napríklad, žeby som okná nemala umyté tak krásne a žiarivo – ako zo škatuľky. Tiež ma teší, že od tej chvíle mám vždy po ruke špičkovú upratovaciu firmu, ktorá ma nikdy nenechá v štychu.ako na čistenie okien

No a v neposlednom rade som narazila na skvelú adresu, kde mi dokonale vyčistia pár našich cenných kobercov. Manžel ich kedysi dávno priviezol z montáží na Blízkom východe. A po presťahovaní do nového domu si tu zaslúžia čestné miesto.

Pevne verím, že práve firma A SERVIS LIPKA vráti týmto kobercom ich pôvodný lesk a orientálnu krásu. Takže si znova trúfam povedať, že ako zo škatuľky budú nielen naše okná, ale aj oba perzské koberce. Aj preto vám veľmi služby upratovacej spoločnosti odporúčam. A som presvedčená, že budete s nimi spokojní práve tak, ako sme u nás doma.