odstranenie graffiti

Firma A SERVIS LIPKA je jediná upratovacia firma v Českej republike, na Slovensku a už aj v Rakúsku zabezpečuje komplexný servis na odstránenie graffitov a kvalitnú antigraffitovú ochranu vrátane servisu odstránenia graffitov s našou AGO. Naša firma realizuje služby odstránenie graffitov, ochrany proti grafitovému znečisteniu a vandalizmu, antigraffitových náterov a nástrekov.

Pri odstránení graffitov z neošetrených povrchov antigraffitovým náterom alebo nástrekom musíme upozorniť, že úspešnosť odstránenia sa pohybuje od 60 – 90%. Po odstránenie graffitov zostávajú na niektorých miestach obrysy, ktoré sa nedarí ani pri opakovaných pokusoch odstrániť. Odstránenie graffitov je možné realizovať len s vonkajšou teplotou nad 10°C. Na fasádach a štruktúrovaných omietkach odstraňujeme graffity z neošetreného povrchu, úspešnosť je 60 – 90%. Pri likvidácii graffiti na fasádach je potrebné počítať s tým, že sa odstránia spolu s graffitmi aj časť fasádnej farby. Fasádnu farbu je potrebné si nechať namiešať podľa zodpovedajúceho odtieňa a pretrieť opravovanú plochu. Potom, čo odstránime graffity z neošetreného povrchu tak doporučujeme naniesť ochrannú vrstvu antigraffitového náteru alebo nástreku. Pri vonkajšej teplote pod 10 °C nemožno odstraňovať graffity a technologicky vykonať zákazku a odovzdať ju v uvedenom termíne dokončenú. Podľa našich skúseností vieme, že ani graffity pri týchto teplotách nepribúdjú.

Antigrafitový náter

Antigrafitový náter je možné aplikovať vo viacerých vrstvách na rôzne typy povrchov a plastov. AGO sa nenanáša na sklo, priehľadný polykarbonát a leštené kovy. Antigrafitové nátery možno aplikovať na plochy pri vonkajšej teplote nad 10°C. Na hladké plochy väčšinou aplikujeme 3 vrstvy AGO a pri pórovitých fasádach je nutné naniesť 6 – 12 vrstiev AGO. Antigraffitovú ochranu je možné naniesť aj na marmolit, na ktorý sa aplikuje 3 – 5 vrstiev v cene 23 €/m². Naša firma A SERVIS LIPKA, s.r.o. ako jediná v Českej republike garantuje funkčnosť antigraffitovéj ochrany za najnižšiu cenu za m². Povrchy s AGO možno vždy ošetriť so 100% výsledkom odstránenia graffitov. Ak si necháte od našej firmy naniesť antigraffitovú ochranu, tak Vám garantujeme kompletný servis na akomkoľvek mieste v Českej a Slovenskej republike, už aj v Rakúsku. Graffity odstránime do 14 dní v akomkoľvek i najmenšom rozsahu. Táto podmienka servisného čistenia a odstraňovania pre našich zákazníkov je uvedená v zmluve o dielo.

odstranenie graffiti

Z praxe vieme, že ak sú graffity rýchlo odstránené, sprejeri čoskoro zistia, že ich výtvor bol odstránený a idú sa väčšinou realizovať niekam inam. Realizujeme to tak, že ak sa na fasáde vyskytnú graffity, ktoré odstránime a nanesieme nový náter AGO ZADARMO na mieste, kde sme vykonali opravu. Tento systém sme zaviedli do praxe hlavne preto, aby sme boli schopní ponúknuť našu službu za prijateľnú cenu. Permanentná viacnásobná ochrana je drahá cca od 20 €/m² a je hlavne zbytočné chrániť tak draho celú plochu s AGO na fasáde, keď iste nebudú pokreslené všetky chránené plochy za jej životnosť. V takto nastavenej službe, ktorá bude iste maximálne vyhovovať zákazníkom, nemáme na SR konkurenciu. Antigraffitovú ochranu by aplikovalo viac firiem, ale lacný a účinný servis, nerobí takmer nikto, pretože to už tak lukratívne nie je a nie všetky firmy, chcú a vedia následne preukázať FUNKČNOST svojich nanesených AGO tak ako my.

Ďalšie ponúkané služby firmy A SERVIS LIPKA, s.r.o.

Firma A SERVIS LIPKA, s.r.o. svojim zákazníkom ponúka aj radu iných služieb ako je denné a pravidelné upratovanie domácností, kancelárií, rezidencií či firiem, upratovanie po stavebných činnostiach, strojové čistenie a voskovanie podláh. Vykonávame tiež umývanie, čistenie, leštenie okien, výkladov, ďalej na okná nanášame nanoimpregnáciu tzv. Nešpinavou úpravou, ktorá je prevažne vhodná pre okná so zlou dostupnosťou. Po dohode čistíme rolety, lamely a markízy. Špecializujeme sa aj na čistenie fasád od plesní, machov, pórov zo zateplených domov, a to veľmi progresívnou technológiou LSG, tzv. Náterom LSG dosiahneme to, že zamedzíme tvoriacej sa vlhkosti, ktorá spôsobuje rast a tvorbu zelených sanitier hoci lúhom a zamedzíme a odstránime súčasné mikrobiálne napadnutia . Táto funkcia je založená na princípe zmeny iónovej rovnováhy v bunkovej stene mikroorganizmu. Zameriavame sa aj na pieskovanie, čo je abrazívna metóda čistenia, ktorá sa úspešne používa na čistenie fasád, tehlových stien, pomníkov, obkladov, dlažieb, schodov od náteru, zašlej špiny, machu, rias, grafitov, odstraňovanie náterov a korózie zo železných a oceľových konštrukcií, olejových škvŕn a pod. Pre tieto všetky prípady je najvhodnejší spôsob, použiť špeciálnu Pieskovačku W 1-40 a abrazivo t.j. jemný piesok, granit, šupky z vlašských orechov, kedy dopadom abrazíva na povrch dochádza k odstráneniu usadených nečistôt, omietok či starých náterov či graffitov. Metódu pieskovania možno použiť aj na čistenie fasád historických budov či pamiatok, ktorá je schválená Pamiatkovým úradom SR. Naše služby vykonávame po celej Slovenskej republike, Česku, Rakúsku a Nemecku. Ak Vás zaujímajú ďalšie naše činnosti či potrebujete sa poradiť, pozrite si naše internetové stránky http://www.a-servislipka.sk/ alebo nás priamo kontaktujte.