Hĺbkové Čistenie Kobercov a sedačiekTú story si pamätám naozaj veľmi dobre. Nielen preto, že to bolo vlastne celkom nedávno, niekedy na jeseň minulého roka, ale tiež kvôli tomu. Tomu, že išlo o vskutku podarenú, viac-menej úsmevnú históriu. Pardón, budem o niečo presnejší. Tá udalosť bola úsmevná skôr pre mňa. Náš klient, inak veľmi milá a príjemná rodina, si to poriadne užila z úplne inej strany, a ako sa zvykne hovoriť – celkom naplno.

V ten deň som zodvihol zvoniaci telefón na dispečingu a z druhej strany slúchadla čakal dajakú bežnú objednávku, spojenú s čistením a ošetrením kobercov. Mal som službu a práce bolo ako vždy nad hlavu. Ozval sa mi mladší ženský hlas, ktorý ma od samého začiatku bezmála nepustil k slovu.Tepovanie sedačiek a gaučov

Pani mala zrejme potrebu núdzovo hovoriť, hovoriť veľa a povedať mi takmer všetko, čo v tom okamihu potrebovala. Navyše hovorila rýchlo a pomerne nesúvisle, takže som džentlmensky napínal všetky zmysly, aby mi nič podstatné neuniklo.

Dozvedel som sa…

Dozvedel som sa, že jej rodina žije v panelovom byte na okraji Bratislavy a víkendy trávia väčšinou na chalupe rodičov, čo sú ale dve hodiny autom, prípadne si vyjdú do lesa, ktorý však majú takmer za domom. Koniec-koncov, dve malé deti a veľký pes, potrebujú nielen čerstvý vzduch, ale veľa pohybu a relaxu, a to v každom smere. Pani bola skrátka nadaná rozprávačka s nezvyčajným citom pre detail.

Čistenie, tepovanie koberca s dlhým vlasomV rámci jednej dlhšej nádychovej pauzy tejto milej dámy som sa napokon stačil spýtať, ako jej naša upratovacia firma A SERVIS LIPKA, s.r.o., čistenie kobercov Trnava, môže byť nápomocná a čo by si konkrétne želala. Pani sa ale vrátila k výletu do lesa a popísala mi jeho priebeh. Vyšli vraj z bytu okolo desiatej s tým, že v lese ich čaká príma opekačka, tréning stopovacích schopností psa a hlavný, najlepší bod programu – zbieranie húb do vianočnej kapustnice.

Pani sa v telefóne rozplývala ako im začiatok výletu výborne vyšiel. Bolo krásne slnečno, jesenný vzduch mal farby babieho leta, deti vraj žiarili radosťou, a po hodine už dokonca našli aj svoje prvé voňavé huby. Skrátka idyla ako z reklamnej pohľadnice. Podobne im dopadla aj spoločná opekačka, aj keď syn-zbojník si vraj šikovne poničil, či skôr spálil rukáv na bunde, lebo nebol pri opekaní dosť trpezlivý.

Len čo sa pustili do nového hľadania húb…

Len čo sa pustili do nového hľadania húb, nebo sa nad lesom poriadne zatiahlo a vzduch ochladil. Bolo jasné, že buď kvalitne zmoknú alebo budú musieť riskovať jesennú búrku v lese. Desaťročný syn však v sebe dajaké tie zbojnícke gény nezaprel, keďže objavil menší, ešte prázdny krmelec, takže sa v ňom všetci štyria – plus pes – svorne potlačili a búrku prečkali v relatívnom pokoji.

Horšie to už bolo s návratom domov. Lesné cesty a chodníky zalievala ešte stále tečúca voda, spadanému lístiu a riedkemu blatu sa viac-menej nedalo nijako vyhnúť, rovnako ani vodným spŕškam, ktoré z korún stromov podchvíľou stŕhal vietor. O niekoľko minút tak boli všetci, bez výnimky, dokonale premočení, studení, zablatení, a hlavne – poriadne otrávení, keďže domov to bola ešte skoro hodina chôdze.Ako vytepovať koberce s dlhým vlasom?

Napokon to so vzájomným povzbudzovaním a hecovaním dajako celé zvládli, až pred sebou uvideli známu, v tej chvíli celkom neodolateľnú, siluetu ich panelového domu. Pani sa v tomto okamihu odmlčala v telefóne, akokeby sa blížilo niečo dôležité.

Skočil som jej teda rýchlo…

Skočil som jej teda rýchlo, ale krátko do myšlienok a znovu položil otázku, ako jej rodine môže firma A SERVIS LIPKA pomôcť. Pani akokeby sa vrátila v úvahách späť a vypadlo z nej, že celý jesenný výlet si nakoniec odniesol chudák koberec. A vlastne dvakrát, dodala. Nedalo mi a začal viac vyzvedať, lebo ak máme klientovi účinne pomôcť, treba poznať všetky podstatné a dôležité súvislosti.

Tepovanie, čistenie kobercov a čalúneniaTakže takto, spustila pani znovu do telefónu. Syn aj pes sa od nás náhle odtrhli a leteli ako vždy popredu, keďže chlapec to vraj už nevydrží a musí sa napiť coly, lebo je strašne smädný, a možno bude niečo aj v telke, a dobre mamííí… V behu kričal, že kľuče od bytu má na krku. S manželom sme to akosi neriešili, a veď aj načo.

Napokon, syn bežal len poza domy, akoby cez dvor, kde autá vôbec nejazdia, tak nech sa postupne otrkáva. Únava nás všetkých dočista otupila, ergo hrozbu tejto špinavej a zablatenej dvojky, ktorá sa neodvratne blížila k nášmu bytu sme trestuhodne podcenili.

Stačilo však otvoriť…

Stačilo však otvoriť vchodové dvere a všetko bolo zle. Koberec v predsieni, dokonca aj časť v obývačke, dostal exkluzívne zablatený pozdrav jesenného lesa a dažďa, a to v pôvodnom znení, bez titulkov. Pani mi jasne zdôraznila, že bezmála sklolabovala. Bola totiž sobota a v nedeľu čakali návštevu, takže nečakaná rodinná pohroma nabrala celkom drsné obrátky.

Koberce im vzorovo označkoval nielen pes, ale aj syn, čiže stôp a fľakov bolo všade vyše hlavy. Naviac, blato z lesa má veľmi ílovitú, takmer mastnú konzistenciu, ktorá postupne prenikla dovnútra štruktúry koberca. K tomuto všetkému bolo ešte treba prirátať rozšliapané listy, nemalé dávky vody a kadečoho iného. Ako to zhrnula pani – sobotňajšie bytové cunami.čistenie kobercov doma

Našťastie, situáciu údajne zachránil manžel, ktorý oznámil, že spolu so synom si dajú poriadnu chlapskú brigádu a koberce ešte v ten večer vyčistia. Manžel sa pri namáhavom čistení vraj veľmi snažil a syn – vedomý si svojej nerozvážnej pochabosti – pomáhal, čo mu sily stačili. Vedro so saponátom a pevná kefa všetkému ako-tak pomohli, no výsledok pani domu sklamal, aj keď si bola plne vedomá, že obaja chlapci urobili maximum.

Nedeľná návšteva sa…

Nedeľná návšteva sa, chválabohu, týkala iba rodičov, takže mapy, obrysy nevzhľadných fľakov a ešte trochu vlhké koberce, vzali na vedomie a tvárili sa, že to skrátka patrí k bežnej prevádzke každej rodiny. Pani mi potom s radosťou v hlase prezradila, že kontakt na našu firmu A SERVIS LIPKA dostala priamo od svokry. Údajne sa svokra na tie mapy jesennej cunami dlhšie pozerala a prvé, čo jej povedala bola výstraha, aby v žiadnom prípade nevolala firmu, ktorá chce ponúkať čistenie tzv. extrakčnou metódou.  

Tepovanie, čistenie kobercov, sedačiek, BratislavaÚdajne, si sama niečím podobným už prešla a extrakčné čistenie, podľa jej slov, nič nerieši, skôr naopak. Svokra jej preto odporučila našu spoločnosť, lebo strojové hĺbkové čistenie má ozaj skvelé výsledky. Extrakčný spôsob čistenia totiž nikdy nepreniká do štruktúry koberca, všetky nečistoty skôr vyplaví na povrch a po celkovom vysušení plocha vyzerá zúbožene.

Tieto slová som pani veľmi rád potvrdil, keďže presne popisujú skutočnosť. Pri extrakčnom čistení sa zájdená, zašlapaná a stará špina nedostane z koberca von, ostáva akoby na pol ceste a použitý saponát plus voda, veci len zhoršia. Klient má potom úplne oprávnený pocit, že za svoje poctivé peniaze nedostal od firmy adekvátnu a dohodnutú službu, takže je celkom prirodzene sklamaný a rozčarovaný.

Pani sa teda napokon dostala…

Pani sa teda napokon dostala k podstate jej dlhšieho telefonátu a poprosila ma, či by sme im práve my, teda A SERVIS LIPKA, nevyčistili obidva ich koberce, samozrejme – hĺbkovou metódou. S radosťou pani, odvetil som jej. Voľný termín sme mali už o dva dni, a tak sa dohodla zhruba naša cena a hodina, kedy by sme ku nim prišli. Pani s uľahčením súhlasila a ja som si poznačil nového klienta a obsah celej objednávky.

V dohodnutý deň sme im teda zazvonili pri dverách klienta. Bola síce sobota, ale to pre nás nikdy nebol problém. Pochopiteľne, že nám otvoril desaťročný mládenec, ktorý hneď vo dverách poškuľoval po našom čistiacom kotúčovom stroji, ktorý vyzerá naozaj impozatne a pre takéhoto chalana musí byť nečakaným zdrojom radosti a nadšenia.ako odstrániť škvrny z koberca profesionálně

Prirodzene, že bol poriadne zvedavý, a tak som mu pri vybaľovaní našich vecí stihol povedať, že tento špeciálny stroj bol vymyslený na hĺbkové čistenie všetkých kobercov, snáď po celom svete. Takýto spôsob čistenia používa len niekoľko firiem, takže u nás je týchto strojov fakt málo. Chlapec ostal načas spokojný, a tak som mal priestor v pokoji posúdiť vzhľad oboch znečistených kobercov.

Pani mala úplnú pravdu…

Cena za čistenie kobercov?Pani mala úplnú pravdu. Hrubé nečistoty boli síce fuč, ale nepekné fľaky, mapy a rôzne škvrny hyzdili plochu už na prvý pohľad. Spýtal som sa jej, ako doteraz svoje koberce čistili, a či im v tom pomáhala dajaká firma. Odvetila mi, že koberce chceli čo najviac šetriť, a tak ich udržiavali najmä silou manželových svalov. Po pravde, bolo to dosť vidieť. Farby boli napriek nedávnemu čisteniu skôr matné, akoby zájdené, vlasy a štruktúra koberca poľahnuté a z plocy bola ešte stále cítiť zatuchnutá vlhkosť.

Mal som síce menšie pochybnosti, či koberce celkom preberieme k novému životu, lebo opatera nebola práve adekvátna, no veril som nášmu skvelému stroju a overenej metóde. Pani som ale vopred upozornil, že urobíme všetko, čo bude v našich silách, aj keď – bez zahmlievania – koberce dostali celé roky neodborným čistením poriadne zabrať.Ako vyčistiť koberce a čalúnený nábytek

Každý klient bol a je u nás na prvom mieste, takže po tejto obecnej informácii som pani ešte zjednodušene vysvetlil podstatu našej metódy čistenia. Hĺbkové strojové čistenie je unikátny spôsob. Kedy sa do hĺbky samotnej štruktúry ošetrovaného koberca dostáva špeciálna chemická látka od spoločnosti poprednej nemeckej Bosch RTS.

Vďaka spomenutému kotúčovému…

Vďaka spomenutému kotúčovému stroju a jeho extrémnemu výkonu, príde počas čistenia pna rad každé jedno vlákno koberca, čomu výrazne pomáhajú i jedinečné rotačné kotúče stroja. Husté, veľmi pevné, ale pritom šetrne pracujúce kefy, dokážu z každého koberca spoľahlivo odstrániť akékoľvek nečistoty.

V priebehu tejto procedúry mechanizmus stroja vpraví chemický roztok až do hĺbky, pričom šetrná, výnimočne fungujúca kozmetika do neustále vznikajúcej peny, suverénne nabaľuje všetky prítomné nečistoty. Ak používam slovo všetky, tak naozaj všetky. Rotačné kotúče, pena a jedinečná chémia, vynášajú na povrch aj rokmi zašlapanú špinu, ktorú snaživé ručné alebo extrakčné čistenie nemá nárok odstrániť.

Naozaj čistý koberec? Poradíme vám, ako na to!A to ešte nie je zďaleka všetko. Spolu so zájdenou, takmer archívnou špinou, týmto spôsobom zlikvidujeme i všetky alergény, roztoče, mikróby a iné nebezpečné látky, ktoré v každom koberci žijú a vládnu. Inak povedané, koberec je po čistení našou firmou A SERVIS LIPKA nielen krásne čistý. Čistý, ale perfektne vydezinfikovaný, čo je ďalším obrovským plus našej hĺbkovej metódy.

Iste, povedal som to pani celkom…

Iste, povedal som to pani celkom priamo a bez vytáčania. Táto metóda čistenia je síce o niečo drahšia, ako spomínaný extrakčný spôsob alebo všetky bežné domáce pokusy. No ak máte pani – ako vy – malé deti. Pre ktoré je koberec vlastne hracou plocha prvého rangu, niet o čom uvažovať. Navyše, taký pes chodí denno-denne von, takže do bytu prináša aj špecifické druhy roztočov a mikróbov, ergo kvalitne vydezinfikovaný koberec je rodinná výhra v lotérii.

Domáca pani so mnou súhlasila a dala mi za pravdu, že deti im na koberci už skutočne neraz zaspali. Nedávno ich dcéra, ktorá má len štyri roky. To. Že sa ona i syn na kobercoch neustále hrajú, je hádam zbytočné rozoberať. Ok, uzavrel som debatu, dáme sa do práce, hmm?ako vyčistiť biely koberec

S kolegom sme pripravili všetko potrebné, nahodili stroj a začali podľa osvedčeného postupu. Už prvé chuchvalce peny dávali tušiť, že som mal pravdu. Koberec v predsieni bol plný starých nečistôt, a tak pena len tmavla a tmavla. Aj laik musel pri tomto pohľade uznať, že ruka človeka sa na takúto prácu skrátka nehodí – svaly. Ba ani sila odhodlania, proste nestačia. Raz darmo, koberec, zvlášť takto namáhaný, potrebuje svoje.

Koberec v obývačke bol tiež riadne zanesený…

Koberec v obývačke bol tiež riadne zanesený nečistotami, aj keď o niečo menej. V miestnosti sme však museli poodťahovať od stien zopár kusov nábytku, keďže pani bola s deťmi sama, ale na to sme už po rokoch služby vo firme zvyknutí a nijako to neriešime, veď je to vlastne bežná súčasť našej roboty.

prípravok na čistenie kobercovUznávam, tie dva koberce nám dali trochu zabrať, ale ešte sa mi za tie roky tuším nestalo. Žeby naša firemná metóda, a hlavne skvelý kotúčový stroj, v niečom sklamali. Chalanisko dokonca odo mňa dostal aj plastovú firemnú kľúčenku, lebo sa mu vraj veľmi páči, číslo jedno strapaté. Vzápätí vyšla z kuchyne aj domáca pani, v tesnom závese s dcérkou.

Prvé, čo nám po skončení práce pochválila bola vôňa. Vraj ten príjemný odér vyčistených kobercov. Sa šíri celým bytom a veľmi ju to potešilo. Hneď som prisvedčil, keďže firma A SERVIS LIPKA vnímala a vníma svoju prácu komplexne. Takže vo výsledku ponúkame nielen krásne čisté, ale aj príjemne voňajúce koberce. Nakoniec, skutočná čistota by mala byť vždy voňavá a lákavá.

Myslím, že obidva koberce sme vyčistili štandardne…

Myslím, že obidva koberce sme vyčistili štandardne, teda na jednotku, takže pani bola s našou prácou nadmieru spokojná. Po škvrnách, fľakoch alebo mapách jesenného lesa už nebolo ani pamiatky. Čo ma tešilo dvojnásobne – kvôli mojmu osobnému pocitu a kvôli dobrému menu firmy. Napokon, pri našom odchode sa chlapčisko vyjadrilo k veci celkom jasne.

Vraj nabudúce musíme vyčistiť aj jeho izbu, lebo chce mať presne taký pekný koberec ako sú teraz v obývačke a v predsieni. Mama sa usmiala a sľúbila, že sme sa nevideli po prvý raz. ako vyčistiť koberecPoďakovala nám za precíznu a kvalitnú prácu. Pričom nezabudla dodať, že na výlety do lesa chodia pravidelne a ktovie, čo sa zase pritrafí.

Z domu sme odchádzali obaja spokojní, lebo po nás ostala dobre odvedená robota a v našich klientoch vedomie. Že na firmu A SERVIS LIPKA sa môžu ohľadom upratovania, čistenia kobercov alebo okien, vždy a vo všetkom spoľahnúť. Aj preto robím túto prácu už roky rád.