cistenie kobercov

Kvalitné čistenie kobercov

Medzinárodná firma A SERVIS LIPKA, s.r.o. vykonáva upratovacie služby pre mnoho významných zákazníkov po celej Slovenskej republike, Česku, Rakúsku a Nemecku už niekoľko rokov. Hĺbkové čistenie a tepovanie kobercov vykonávame strojovou metódou. Naša metóda strojového čistenia je najúčinnejšia a koberce tak dokážeme zbaviť aj tých najsilnejších nečistôt. Iný systém hĺbkového a dezinfekčného čistenia sa nám neosvedčil.

cistenie kobercov

Najefektívnejšia metóda, ako si nechať vyčistiť koberec, je pomocou kotúčového stroja s rotačnými kefami. Na čistenie kobercov je našou firmou použitá najmodernejšia šetrná chémia Bosch RTS a kotúčové stroje s vysokou kefou. Po dôkladnom hĺbkovom vykartáčovaní koberca použijeme výkonný trojmotorový vysávač, ktorý vysaje všetky nečistoty a koberec vysuší. Táto metóda zaručuje veľmi kvalitné a hĺbkové vyčistenie kobercov. Zásadne nepoužívame metódu extrakčnú, ktorá tieto kritériá nespĺňa. Extrakčná metóda čistenia, ktorú používajú niektoré upratovacie firmy, nie je vhodná pre dokonalé čistenie kobercov. Táto metóda je založená na princípe vstreknutia chémie do koberca a rýchleho odsatia. Chémia sa nedostane do hlbokej štruktúry koberca a po zaschnutí zostávajú na koberci fľaky. S metódou strojového čistenia máme spokojných zákazníkov a kobercová plocha zostáva vždy čistá po dlhú dobu. Sme schopní vyčistiť koberce, s ktorými si iné upratovacie firmy nevedia poradiť.

Ručné čistenie čalúnenia

Firma A SERVIS LIPKA realizuje veľmi efektívne čistenie a tepovanie sedačiek, kresiel a čalúnenia. Na precízne vyčistenie čalúnenia používame účinnú chémiu Bosch RTS, ktorá sa ručne za pomoci jemnej kefy s dlhými štetinami napení a zapracuje do textílie. Táto chémia veľmi účinne zbavuje tkaniny aj toho najväčšieho znečistenia. Po pôsobení chémie na textíliu použijeme vysokotlakový trojmotorový vysávač so špeciálnou hubicou na čalúnenie, ktorý vysaje všetky uvoľnené nečistoty, alergény, nežiaduce pachy a vysuší čalúnenia takmer dosucha. Vykonávame technológiu ručného čistenia čalúnenia, ktoré je šetrné a dokáže vaše sedačky, kreslá a čalúnenia zbaviť všetkých nečistôt. Vo výnimočných prípadoch a to iba na určité typy pevných tkanín, ktoré sú veľmi znečistené, používame ručnú AKU kotúčovú kefu.

cistenie kobercov

Ostatné činnosti firmy A SERVIS LIPKA

Firma A SERVIS LIPKA, s.r.o. svojim zákazníkom ponúka aj rad iných služieb ako je denné a pravidelné upratovanie domácností, kancelárií, rezidencií či firiem, upratovanie po stavebných činnostiach, strojové čistenie a voskovanie podláh. Vykonávame tiež umývanie, čistenie, leštenie okien, ďalej na okná nanášame nanoimpregnáciu tzv. nešpinavú úpravu, ktorá je prevažne vhodná pre okná so zlou dostupnosťou. Po dohode čistíme rolety, lamely a markízy. Odstraňujeme graffiti a nanášame ochranu antigraffiti, odstraňujeme nepovolené polepy z presklených plôch. Špecializujeme sa aj na čistenie fasád od plesní, machov, sporov zo zateplených domov, a to veľmi progresívnou technológiou LSG, tzv. náterom LSG dosiahneme to, že zamedzíme tvorbe vlhkosti, ktorá spôsobuje rast a tvorbu zelených sanitrov a zamedzíme a odstránime súčasné mikrobiálne napadnutia. Táto funkcia je založená na princípe zmeny iónovej rovnováhy v bunkovej stene mikroorganizmu. Zameriavame sa aj na pieskovanie, čo je abrazívna metóda čistenia, ktorá sa úspešne používa na čistenie fasád, tehlových stien, pomníkov, obkladov, dlažieb, schodov od náteru, zašlej špiny, machu, rias, grafitov, odstraňovanie náterov a korózie zo železných a oceľových konštrukcií, olejových škvŕn apod. Pre tieto všetky prípady je najvhodnejším spôsobom použiť špeciálnu pieskovačku W 1-40 a abrazíva tj. jemný piesok, granit, šupky z vlašských orechov, kedy dopadom abrazíva na povrch dochádza k odstráneniu usadených nečistôt, omietok či starých náterov či graffiti. Metódu pieskovania možno použiť aj na čistenie fasád historických budov či pamiatok, keďže je schválená Pamiatkovým úradom SR.