odstranenie graffiti

Firma A SERVIS LIPKA je jediná upratovacia firma v Českej republike, na Slovensku a novo aj v Rakúsku zabezpečuje komplexný servis na odstránenie graffiti a kvalitnú antigraffitovú ochranu vrátane servisu odstránenie graffiti z našich AGO.

Podľa štruktúry povrchu nanášame vrstvy antigrafitového náteru. Môžeme ho naniesť na rôzne plochy vrátane plastov. Antigraffiti náter neznesú materiály ako je priehľadný polykarbonát, sklo a leštené kovy. Podmienkou pre nanášanie antigraffitového náteru je vonkajšia teplota nad + 10°C. Antigraffiti náter je nanášaný v niekoľkých vrstvách podľa štruktúry povrchu. Antigraffiti náter môžeme aplikovať na všetky druhy plôch vrátane plastov. Jediné materiály, ktoré neznesú AGO sú sklo, leštené kovy a priehľadný polykarbonát. Pri hladkých plôch väčšinou aplikujeme 3 vrstvy, ale u pórovitých a štruktúrovaných povrchov odporúčame naniesť 6 až 12 vrstiev. V Českej republike poskytujeme najlacnejšie cenu a to od 4 €/m². Antigraffiti náter možno tiež aplikovať na marmolit. AGO sa na marmolit nanáša vo 3-5 vrstvách v cene od 17 €/m².

Pri povrchoch ošetrených antigraffitovou ochranou garantujeme 100% výsledok v odstránení graffiti a navyše nanesieme na povrch jednofázový náter Bellinzoni, ktorý Vám doplní ochrannú vrstvu AGO. Antigraffiti náter má životnosť 4-6 rokov a ochráni fasádu na vašej budove. Ak aplikujeme antigraffiti náter alebo nástrek na vašej budove, sme schopní odstrániť graffiti do 14 dní na akomkoľvek mieste v Českej a Slovenskej republike a novo aj v Rakúsku. Táto služba servisného čistenia a odstraňovanie je pre našich zákazníkov zakotvená v zmluve o dielo. Včasné odstránenie graffiti odrádza “pouličného umelca” od vytvárania svojich diel, keďže jeho dielo nemá dlhé trvanie. Náš systém je nasledovný: Ak sa objaví na fasáde budovy graffiti, my ho odstránime a ZADARMO nanesieme nové AGO na miestach, kde bolo stenšenie alebo odstránené našou činnosťou. Túto službu sme zaviedli do praxe, aby sme boli schopní ponúknuť prijateľnú cenu. Permanentná viacnásobná ochrana je drahá cca od 20 €/m² a hlavne je úplne zbytočné chrániť celú ošetrenú plochu, na miestach kde nebola pokreslená. Túto službu budovy bez graffiti ponúka len naša firma a nemá v SR konkurenciu. Lacný a efektívny servis neponúka takmer žiadna z iných firiem.

odstranenie graffiti

Technické údaje k antigraffiti náterom AGO / antigraffitová ochrana /:

– realizuje sa na všetky typy povrchov, okrem skla, polykarbonátov a leštených kovov

– fasádu neutesňuje, nezadržiava vlhkosť v budove a objektoch – funguje

– náter je paropriepustný – vlhkosť z fasády vystupuje

– náter je hydrofóbna – vlhkosť do fasády nevstupuje – odpudzuje vodu

Odstránenie graffiti

Pri odstraňovaní graffiti z povrchov neošetrených antigraffiti náterom alebo nástrekom je potrebné zdôrazniť, že úspešnosť odstránenia sa pohybuje od 60 – 90%. Postupuje sa tak, že sa graffiti zoslabí čo najviac a pretrie sa danou fasádnou farbou. Zamaľovať graffiti ihneď a neodstraňovať ho, neprináša dobrý výsledok. Graffiti väčšinou prestupuje a sú vidieť jeho pôvodné kontúry. U fasád a štruktúrovaných omietok treba počítať s tým, že pri odstraňovaní graffiti z neošetrených povrchov môžeme odstrániť aj farbu fasády. Je potrebné zdôrazniť, že odstraňovanie graffiti nemožno technologicky vykonať a zákazky odovzdať v uvedenom termíne dokončenej, ak klesne vonkajšia teplota pod 10°C. Zo skúseností tiež vieme, že za týchto teplôt spravidla nepribúda ani graffiti. Prevenciou pred vandalizmom tohto typu je nechať si naniesť na povrch antigraffitovou ochranu, ktorá zaistí následné odstránenie graffiti sa 100% výsledkom.

odstranenie graffiti

A SERVIS LIPKA s.r.o. ponúka ďalšie služby:

Naša spoločnosť svojim zákazníkom ponúka aj rad iných služieb ako je denné a pravidelné upratovanie domácností, kancelárií, rezidencií či firiem, upratovanie po stavebných činnostiach, strojové čistenie a voskovanie podláh. Vykonávame tiež umývanie, čistenie, leštenie okien, ďalej na okná nanášame nanoimpregnáciu tzv. nešpinavú úpravu, ktorá je obzvlášť vhodná pre okná so zlou dostupnosťou. Po dohode čistíme rolety, lamely a markízy. Špecializujeme sa aj na čistenie fasád od plesní, machov, sporov zo zateplených domov, a to veľmi progresívnou technológiou LSG. Náterom LSG dosiahneme to, že zamedzíme tvorbe vlhkosti, ktorá spôsobuje rast a tvorbu zelených plesní a zamedzíme a odstránime súčasné mikrobiálne napadnutia. Táto funkcia je založená na princípe zmeny iónovej rovnováhy v bunkovej stene mikroorganizmu. Zameriavame sa aj na pieskovanie, čo je abrazívna metóda čistenia, ktorá sa úspešne používa na čistenie fasád, tehlových stien, pomníkov, obkladov, dlažieb, schodov od náteru, zašlej špiny, machu, rias, grafity, odstraňovanie náterov a korózie zo železných a oceľových konštrukcií, olejových škvŕn a pod. Pre tieto všetky prípady je najvhodnejší spôsob, použiť špeciálnu pieskovačku W 1-40 a abrazíva t.j. jemný piesok, granit, šupky z vlašských orechov. Kedy dopadom abrazíva na povrch dochádza k odstráneniu usadených nečistôt, omietok či starých náterov či graffiti. Metódu pieskovania možno použiť aj na čistenie fasád historických budov či pamiatok. Naše služby vykonávame po celej Slovenskej republike, Česku, Rakúsku a Nemecku. Ak Vás zaujímajú ďalšie naše činnosti či potrebujete sa poradiť, pozrite si naše internetové stránky http://www.a-servislipka.sk/ alebo nás priamo kontaktujte.